Догляд за меблями з натурального дерева

Пряме сонячне світло, коливання температури і вологості - все це робить досить згубний вплив не чутливу деревину. Саме тому, все частіше натуральні меблі покривається численними просоченнями і лаками, це полегшує догляд. Однак, будь-якому власникові варто знати і деякі хитрощі і тонкощі роботи з деревом.

У приміщенні з такими меблями повинен підтримуватися сприятливий мікроклімат. Температура повітря не повинна опускатися нижче 15 градусів, а вологість - перевищувати значення в 65%. Також варто вберегти предмети від попадання на них прямих сонячних променів.

Крім того, дерево за своєю структурою досить м'яке і вимагає дбайливого ставлення: механічні удари можуть залишити сліди або подряпини. Також важливо виконувати профілактику існуючих металевих з'єднань. Приблизно раз на рік всі вузли і шурупи необхідно підтягувати, це вбереже меблі від подальшого руйнування.


Основні правила догляду за дерев'яними меблями

Меблі з натурального дерева відрізняється найбільш високою міцністю і якістю. Вона просто ідеальна для використання в приміщенні, проте не варто забувати і про основні правила догляду за нею.

Відмінним рішенням стане її щоденне протирання вологою ганчіркою, а потім сухою. Однак більш ефективним стане рішення вдатися до спеціалізованих засобів по догляду. Не варто забувати, що дерев'яна меблі не протирається твердими пристосуваннями, оптимальними матеріалами для видалення пилу з дерев'яних поверхонь стануть м'які тканини, такі, як замша або аналогічні їй.


Чистка меблів

Зовсім не підходить використання коштів для чищення на підставі аміаку або розчинників, так само, як і абразивних речовин. Дуже важливо не допускати попадання на стики або в щілини води, це дозволить уникнути розклеювання меблів.

М'які деревні породи відрізняються легкістю обробки в процесі виробництва, тому подібні вироби більш дешеві. Проте їх просто обожнюють всі можливі комахи деревоточці. Якщо на меблях з'являються невеликі отвори, а з них періодично починає висипатися порошок, схожий на жовту пил, можна навіть не сумніватися, що це шкідники. Боротися з ними важливо і потрібно. Достатньо купити в будь-якому спеціалізованому магазині засіб по догляду.

Дорогі породи дерева, що відрізняються більш щільною деревиною, набагато менш схильні до нападу подібних неприємностей, але така меблі також потребує ретельного догляду. За нею слід доглядати за допомогою спеціального воску, реп'яхової олії, можна протирати розчином оцту.

Тривало використовувані меблі можуть від часу починати тьмяніти і старіти. Особливо посилюється цей процес під впливом прямих сонячних променів. Відмінним способом продовжити життя меблів в даному випадку стане використання воску, що наноситься на поліровану поверхню. Суміші на основі воску можна зустріти в будь-якому спеціалізованому магазині. Боротися з плямами також краще за допомогою спеціальних засобів.


Народні методи догляду

Якщо дерево пофарбовано в білий колір, то повернути йому блиск можна за допомогою суміші нежирних вершків з теплою водою, яку наносять на поверхню і використовують для полірування.

Меблі буде блищати, якщо для протирання її використовувати м'яку тканину, змочену наступним складом: рівні частини оливкової олії і винного оцту. Після використання вологої тканини слід повторити процедуру сухою м'якою тканиною.

Для видалення білого сліду на полірованій поверхні, залишеного гарячим предметом, треба змочити вовняну ганчірочку в суміші спирту і рослинної олії в пропорції 1: 1 і протерти проблемне місце.

Для відновлення блиску дубових меблів, її поверхня протирається сумішшю наступного складу: 1 стакан пива, 1 ч. Л. цукру, невеликий шматочок воску прокип'ятити, охолодити до теплого стану.

Щоб зберегти натуральну вишукану красу дерева, за ним треба регулярно доглядати: очищати від пилу, використовувати спеціальні поліролі, не допускати попадання прямих променів на поверхню, захищати від підвищеної температури і зайвої вологості.

  • Догляд за меблями з натурального дерева

Теги: Догляд, за меблями, з натурального, дерева